wtorek, 22 września 2015

Co to jest fanfiction?Tytuł: Fangirl
Autor: Rainbow Rowell
Gatunek: literatura młodzieżowa
Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 27 lipca 2015

Moja ocena: 10/10
,,- Czytałeś książki z serii?
- Widziałem filmy.
Cath tak mocno wywróciła oczami, że aż ją zabolało."


O czym jest książka? Jest o miłości. Miłości jaką chłopak darzy dziewczynę. Miłości do swego lustrzanego odbicia. Miłości, którą darzyć można postacie fikcyjne. 
Jest ona jednak najznakomitszą książką o miłości jaką ludzkość widziała. 

Spójrz na siebie. Ogarniasz świat, niczego się nie boisz. Ja za to boję się wszystkiego. I jestem szurnięta. Może nawet myślisz że jestem szurnięta tylko odrobinę, ale to dlatego, że pokazuję ludziom zaledwie wierzchołek góry lodowej mojego szurnięcia. Pod powierzchnią lekkiego szurnięcia i niedostosowania społecznego jestem całkowitą porażką.

Cath i Wren tylko z wyglądu są bliźniaczkami. Wiem, ze brzmi to idiotycznie, ale to prawda. Różnice między nimi są niemal namacalne. 
Cath - główna bohaterka nie jest przebojową gwiazdą szkoły. Zamiast spotykać się z przyjaciółmi woli siedzieć w pokoju i pisać fanfiction o Simonie Snowie.
Wren jest za to szalona i nieobliczalna. Czuje się zrośnięta biodrem z siostrą co nie za bardzo jej pasuje i marzy by zacząć szalone życie w akademiku.


,,- Na biurku masz głowy Simona Snowa – zauważyła Reagan.
- To tylko pamiątkowe popiersia.
- Żal mi ciebie, więc zostanę twoją przyjaciółką."

Zakochałam się totalnie w tej książce, chociaż musicie wziąć pod uwagę, że nie jest to książka dla każdego. Ja znakomicie rozumiem główną bohaterkę. Sama mam hopla na punkcie Lany del Rey i uwielbiam czytać fanciction. Uważam jej zachowanie za 100% normalne, lecz rozumiem, że dla niektórych może być totalnie dziwaczne. Myślę, ze jest to powieść dla Fangirl's. Normalni ludzie mogą tego po prostu nie ogarnąć :)

,,- Musimy poznawać nowych ludzi […]
- Nie potrzebuję nowych ludzi
- To właśnie dowodzi jak bardzo ich potrzebujesz..."


Z początku strasznie irytowała mnie Wren. Uważałam ją nawet za wredną! Szybko jednak przyzwyczaiła się do jej zachowania i pokochałam ją tak jak resztę bohaterów. Właśnie Postaci z tej książki nie da się nie kochać. Wszyscy są świetnie wykreowani i przede wszystkim inny! Postaci takich jakie stworzyła Rainbow Rowell nie spotkacie nigdzie indziej! Mistrzostwo!
Nie mam ochoty rozpisywać się o stylu autorki. Tu chyba głównie chodzi o samą treść. reszta odchodzi na bok. 

,,Żeby być prawdziwym nerdem, trzeba preferować światy wymyślone nad rzeczywistość."

Bardzo cieszę się, że zakończenie nie jest denne i przesłodzone. Nie żebym zarzucała to autorce, bo z dwóch przeczytanych książek obie były świetne. Serio, nawet jeśli same nie jesteście Fangirl i nie kręcą was fandomy i inne tego typu dyrdymały, sięgnijcie po inne powieści Rainbow - nie pożałujecie!
Buziaki!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 What are you reading, Juliet , Blogger