wtorek, 5 stycznia 2016

Ezotero - córka wiatru

Tytuł: Ezotero. Córka wiatru
Autor: Agnieszka Tomczyszyn
Wydawnictwo: Wydawnictwo MG
Data wydania: 17 czerwca 2015

O czym mowa?
Dla Latte całe życie było tajemnicą. Jej mama zadbała by dziewczyna nie mogła wychodzić z domu, nawiązywać przyjaźni ani zadawać trudnych pytań. Jednak nikt nigdy nie powiedział, że wychowywanie dzieci jest łatwe. Latte w końcu pozna odpowiedzi na wszystkie niewypowiedziane pytania, jednak nie zawsze to czego pragniemy jest dla nas dobre. 


Wygląd
Ta okładka jest taka cudowna! Ogólnie podoba mi się styl w jakim Wydawnictwo MG wydaje swoje książki, jednak ta to prawdziwa perełka. Idealnie nawiązuje do tematyki książki i do pewnych bardzo ważnych słów. Szkoda, że jest w cienkiej oprawie a nie w grubej - nie jestem najbardziej porządną osoba na świecie i troszeczkę przygniotłam rogi w moim egzemplarzu. 


Fabuła
NIE CZYTAJCIE OPISU ZNAJDUJĄCEGO SIĘ Z TYŁU KSIĄŻKI! Mówię poważnie - jest beznadziejny, zupełnie o czymś innym niż powieść opowiada. W dodatku jest potwornie długi i szalenie nudny. Uwierzcie mi na słowo i go pomińcie.
Po przeczytaniu pierwszych stron pomyślałam sobie "Julka, przestań czytać te pierdy! Kota dostaniesz!". Teraz żałuję mojej reakcji. Powieść była wprost genialna. Nie mogę uwierzyć w rzeczy, które działy się na kartkach tej książki. Nie mogę wam dużo zdradzić, ponieważ to wszystko to jednak wielka tajemnica, którą sami musicie odkryć. Miałam nadzieję, że książka zakończy się w inny sposób. Nie mówię, że zakończenie było do bani - po prostu byłam zaskoczona. Wiem, że ma wyjść kolejna część, jednak po wydarzeniach, które miały miejsce w tej części nie jestem pewna czy to możliwe!


Bohaterowie
Główna bohaterka - Latte - bardzo przypadła mi do gustu. Jest moim zupełnym przeciwieństwem, jednak podobał mi się tok jej rozumowań i to w jaki sposób radziła sobie z problemami. Aż do ostatnich stron byłam pewna, że w końcu da szanse Emilowi i będą razem. Totalnie zakochałam się w tym facecie i nawet nie wiem czemu. Nie był nawet bohaterem drugoplanowym a jednak go pokochałam całym sercem.


Styl pisania
Był przyjemny.Nie lekki, nie uciążliwy - przyjemny. Początek był dość nudny i bardzo melancholijny. Potem nastąpił lekki przeskok w czasie i czułam się dość zdezorientowana, jednak później wszystko było genialne!Intencje autora
Pani Agnieszka nie miała raczej jakiś głębszych intencji pisząc tę powieść. Wydaje mi się, że wzorowała się na własnych relacjach z mamą. Lekko je podkoloryzowała i opisała w tej naprawdę dobrej książce.Moja ocena

Za książkę dziękuję Wydawnictwu MG! Buziaki!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 What are you reading, Juliet , Blogger