piątek, 11 grudnia 2015

Gregor i Przepowiednia ZagładyTytuł: 
Gregor i Przepowiednia Zagład
Autor: Suzanne Collins
Seria: Kroniki Podziemia #2
Wydawnictwo: IUVI
Data wydania: 23 września 2015

Moja ocena: 9/10Po powrocie z Podziemia Gregor postanowił nigdy więcej tam nie wracać. Szerokim łukiem omijał portal w pralni a siostrzyczkę - Botkę - strzegł jak oka w głowie. Jednak każda przepowiednia musi się spełnić, nie da się oszukać przeznaczenia. Gregorowi pisany jest powrót do mrocznej krainy i uratowanie jej mieszkańców przed nadchodzącym niebezpieczeństwem.

Z reguły umiem określić, która z części podobała mi się bardziej. Tu nie potrafię wybrać. Obie były wprost genialne. Jedyne co, to uświadomiłam sobie, że ta lektura jest przeznaczona dla wszystkich czytelników - bez względu na wiek. 
Gregor wydaje się być pewniejszy w tej części. W poprzedniej był małym dzieckiem, wychowującym się bez ojca i pomagającym mamie przy młodszym rodzeństwie. Teraz jest niemalże dorosły. Na pierwszy rzut oka widać, że te wszystkie przeżycia z Podziemia zmieniły go nieodwracalnie. żałuję, że autorka nie opisała momentu jego powrotu do domu. 
Akcji również było więcej. Praktycznie autorka skupiła się tylko na niej a uczucia bohaterów zepchnęła na drugi plan. Momentami skóra zjeżyła mi się na plecach! 
Polecam tę książkę wszystkim fanom Suzanne Collins. Myślę, że każdy ma takiego autora, którego kocha bez względu czy napisze epopeję narodową czy książkę telefoniczną. Moim jest właśnie Pani Collins i możliwe, ze dlatego tak zachwalam wszystkie je powieści. Polecam ja również osobom zakochanym w pierwszej części.  
Buziaki!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 What are you reading, Juliet , Blogger