piątek, 23 grudnia 2016

Nocą wszystko jest obcePierwsze zdanie książki: "Skacz! Głos był równie lodowaty jak noc."

Są rzeczy, które łatwo można przewidzieć. Wiemy, że jeśli będziemy się pilnie uczyć trafimy na dobrą uczelnię. Wiemy też, że jeśli zawalimy szkołę nie czeka nas świetlana przyszłość. Jednak w przypadku  Taylor i Saszy sprawy wyglądają troszkę inaczej...

Taylor i Sacha są jak ogień i woda. Na pierwszy rzut nie widać żadnych podobieństw. Kiedy Taylor marzy o studiach na Oksfordzie Sacha od roku nie był widziany w szkole. Taylor spędza wolny czas w gronie przyjaciół. Sacha w ogóle ich nie posiada. Jednak jeśli przyjrzysz się bliżej zobaczysz w nich coś podobnie niepokojącego. 
Taylor to dziewczyna rozbijająca żarówki mocą umysłu. Sacha to chłopak powstający ze zmarłych. Razem mogą zmienić bieg wydarzeń. 


"Taylor przeszło przez myśl, że w widoku twardego człowieka o krwawiącym sercu jest coś przygnębiającego. Wydaje się wtedy zaskoczony, zupełnie jakby w momencie, gdy pęka mu serce, uświadamia sobie, że je ma."

Najczęściej po przeczytaniu książki mam w głowie wiele myśli z nią związanych. Wszystko analizuję i oceniam. Po lekturze Tajemnego ognia tak nie mam. Myślę, że to przez to, że powieść czyta się w błyskawicznym tempie. To zapewne dzięki zwartej akcji, która leci na łeb i szyję. Autorki zadbały by w powieści ciągle coś się działo. Język również nie wymaga wysiłku i skupienia, ponieważ zawiera liczne potocyzmy i slangi młodzieżowe. 


"Wszyscy mieli wiedzieć, że życie jest niebezpieczne, a ten, kto chce przetrwać, musi być silny."


Sama fabuła jest ciekawa. Dwójka obcokrajowców, świat alchemii,  mutacja genetyczna i zło czyhające za plecami. Nie jest to coś nadzwyczaj oryginalnego i ambitnego. zresztą nie taki jest cel tej książki. Ma nas ona oderwać od rzeczywistości, zabawić, obudzić w nas emocje i miło zapełnić wolny czas. I to właśnie robi. 
Bohaterowie nie są ani papierowi ani genialnie wykreowani. Widać, że w książce na pierwszym miejscu znajduje się akcja. Kreacja postaci dostała tu drugoplanową rolę. Widać, ze autorki miały w głowie wyraźny obraz postaci, jednak nie skupiały się na jej dokładnym opisie. Jednak poznałam te postacie na tyle, że mogę ocenić czy ich zachowanie i tok rozumowania podoba mi się czy nie. 


"- Zawsze zadajesz głupie pytania ? - spytała - A może to ja cię prowokuję swoją błyskotliwą osobowością ?"


Tajemny ogień to ciekawa młodzieżówka, wciągająca na tyle, że chętnie sięgnę po kolejny tom. Chętnie poznam dalsze przygody Taylor i Sachy. Możecie już wyczekiwać recenzji kolejnej części serii!


Tytuł: Tajemny Ogień
Autor: C.J.Daugherty, Carina Rozenfeld
Tłumaczenie: Małgorzata Hesko-Kołodzińska
Wydawnictwo: Otwarta (Moondrive)
Data wydania: 19 października 2015
Cena okładkowa: 39,90 zł

Moja ocena: 7/10


Za książkę dziękuję wydawnictwu Otwarte 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 What are you reading, Juliet , Blogger