czwartek, 9 czerwca 2016

Welcome to the party


Hollywood Boulevard – Najbardziej rozrywkowa ulica Hollywood w Los Angeles. Najlepsze kluby, gwiazdy estrady i nocne życie. To właśnie tam młodzi mieszkańcy miasta aniołów próbują wbić się w ciasny krąg amerykańskiej elity.  Właśnie to osiągnąć chcą Layla, Aster i Tommy

Trójka nastolatków  musi ściągnąć Madison Brooks – gwiazdę Hollywood do jednego z takich klubów. W nagrodę może spełnić marzenia, wyjechać na studia bądź udowodnić otoczeniu na co ich stać. Jak potoczą się sprawy kiedy Madison zostanie zamordowana??

O śmierci gwiazdy dowiadujemy się już na początku książki. Bohaterka czeka na spotkanie i nagle bum! I już po niej. Był to bardzo intrygujący zabieg.

Okładka jest supraśnie prześliczna! Polskie książki zaczynają być coraz ładniej wydawane z czego bardzo się cieszę. Co prawda od oryginalnej rożni się tylko kolorem tła, jednak myślę, że czarny bardziej oddaje charakter opowiadania Truskawka z okładki jest wypukła i lekko chropowata. Jestem ciekawa oładek kolejnych części serii.

Sama treść oraz styl autorki przypominał mi książki z serii Pretty Little Liars. Rozdziały podzielone na bohaterów, markowe ciuchy, piękne dziewczyny oraz morderstwo.  Alyson pisze zwyczajnie. Nobla literackiego nie dostanie, ale nie woła to o pomstę do nieba. Jest przeciętnie i taka wydaje mi się ta książka.

Wiem, że mają powstać kolejne części i jestem ciekawa co się w nich wydarzy. Lubię czytać o bogatych nastolatkach i świecie pełnym sławy i niebezpieczeństwa. Chyba dlatego polubiłam tę książkę. Nie jest ona jednak dla każdego. Jeśli gardzisz Plotkarą i nie znosisz Słodkich kłamstewek nie masz w niej czego szukać.

Za książkę dziękuję Harper Collins PolskaTytuł: Niezrównani
Autor: Alyson Noel
Wydawnictwo: HarperCollinsPolska
Data wydania: 18 maja 2016
Liczba stron: 336
Tłumaczenie: Piotr Grzegorzewski

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 What are you reading, Juliet , Blogger